Бойлери є чи не єдиним способом забезпечити себе і свою сім’ю гарячою водою в будь-який час. Їх вибір більш ніж великий, як і ціновий діапазон, але мало просто вибрати і купити бойлер. Важливо правильно його встановити.
Інструментарій або що знадобиться для установки бойлера
Перш за все варто розуміти, що для якісної установки доведеться докласти деяку кількість зусиль і задіяти деякі інструменти. Отже, Вам знадобляться:
- ключі розвідні;
- фітинги «Американка» і паяльник (якщо труби водопроводу пластикові);
- різьбові ущільнювачі (ФУМ-стрічка, лляна нитка);
- по два запірних кульових крана на кожну трубу, що дозволить забезпечити швидке відсікання бойлера від основної системи в будь-який момент (в тому числі при виході з ладу);
- трійники на холодну і гарячу воду і газ (при використанні газового бойлера);
- електричні дроти і автомати (в разі електричного бойлера), а також послуги електрика;
- труби для димаря (при нагріванні води газом);
- мильний розчин (для газового бойлера).
В цілому, комплект інструментів може дещо відрізнятися в залежності від марки бойлера і аспектів його установки.
Як підключити бойлер або щоб не було нестерпно боляче
Процес установки бойлера повинен виконуватися в три етапи:
- підготовка;
- монтаж;
- тестова перевірка.
Залежно від типу бойлера (газовий або електричний), підготовчий етап включає в себе пошук і розмітку місця для установки, підведення труб від основної системи водопостачання (забір від холодної і повернення в гарячу магістраль); прокладку електрики або газу, первинну прокладку і монтаж димоходу (тільки для газових бойлерів). Таким чином забезпечується подальша надійна і безпечна експлуатація системи.
ВАЖЛИВО підключати бойлери електричні на окремий автомат, для чого доведеться запросити кваліфікованого електрика і скласти акт виконаних робіт. Це вбереже Вас від псування інших побутових приладів через перевантаження проводки і убезпечить від пожежі. У випадку з газовим бойлером, підведення труб повинно виконуватися фахівцями газової служби за спеціально розробленим проектом. Самостійне ж підведення газу загрожує немаленьким штрафом.
Етап номер два полягає в кріпленні бойлера на стіну, підключенні патрубків і електрики і не займає багато часу. Підключення бойлера – це близько години роботи з урахуванням абсолютно всіх можливих нюансів і складнощів. Якості збірки різьбових з’єднань потрібно приділити більше часу і уваги, так як Ваша система неминуче буде працювати під тиском. Не шкодуйте для цього ФУМ-стрічку і льон, але і не перестарайтеся з затягуванням різьб до упору (в разі витоку їх краще підтягти під час тестової перевірки). Коли бойлер підвішений і підключений – приступайте до тестування.
Для повного та всебічного тесту бойлера потрібно одну-дві години. При цьому слід подати в бойлер холодну воду і живлення (будь-то газ або електрику), дочекатися нагріву до заданої температури, після чого відкрити кран гарячої води. Настільки об’ємний тест дозволяє побачити, чи не тече система при роботі «на гарячу». Якщо Ви все ж виявили протікання – запас ходу по різьбленням дозволить легко їх усунути. Для контролю якості подачі газу знадобиться додатково змастити всі стики газових труб мильним розчином. Немає бульбашок – немає проблеми, є бульбашки – підтягуємо різьблення.
Ну а в якості загального висновку відзначимо, що наведені вище поради забезпечать:
- якісну і тривалу роботу бойлера;
- комфорт і затишок;
- мінімум «головного болю»;
- безпеку для Вас і Ваших близьких.